Технологія кладки клінкерної цегли та цегли ручного формування

4398

Величезна кількість сучасної облицювальнї клінкерної цегли та цегли ручного формування дає практично безмежні можливості по підбору кольору, формату і структуріи лицьової сторони. Окремі типи цегли відрізняються між собою не тільки виглядом, але насамперед фізико-хімічними властивостями. У тому числі водопоглинанням, морозостійкістю і стійкістю на стиск. Цегла постачаєма на будівельний майданчик повинна бути упакований в поліетиленову плівку на палеті заводським способом. Місце складування цегли повинно виключати забруднення, конденсацію вологи або впливу атмосферних опадів. Цегла повинна бути сухою і не замерзлою. Інформація про поглинання даної цегли знаходиться на етикетці продукту розміщена на палеті. Розчин повинен підбиратися відповідно до водопоглинання цегли.

Размітка
Розмітку облицювального елементу починаємо від розмітки шарів цегли по вертикалі і зазвичай починаємо від верхнього краю притолоки конструкційних отворів вгору і вниз проміжків рівний середній висоті шару зі швом. На 2-х протилежних сторонах облицювального відрізка необхідно змонтувати 2 вертикальні стабільні рейки висотою близько одного поверху. На встановлених рейках необхідно позначити розмітку рівня шарів. Перший нижній шов є стартовим швом, який повинен вирівняти відхилення рівня навіть на кілька сантиметрів. У цьому місці допускаються підрізання цегли на висоті.

Перший ряд цегли

Кладку облицювальної цегли слід почати від укладання першого сухого шару з метою правильної розмітки стиків, а також кількості цеглини. Регуляція ширини швів іноді дозволяє уникнути підрізання цегли. Для кладки клінкерної цегли використовуємо систему кладок розчинів Quick-Mix призначених для цегли різної вбираності VZ 01 T - 2-5%, VM 01 T - 3-8%, VK 01 T - 8-10%, VK Plus T> 10%. Слід пам'ятати, що розчин повинен завжди правильно підбиратися. Розчини V . O . R призначені для кладки цегли з одночасним затиранням швів в одному робочому циклі. Розчин необхідно приготувати відповідно до рекомендацій виробника особливо стосуються збереження пропорцій при додаванні води. Розчин необхідно перемішати для отримання однорідної маси без грудок. Не можна додавати воду в готовий розчин, бо це може вплинути на зміну його кольору.

Кладочний розчин quick-mix-vk-plyus-t

При кладці облицювальної цегли ручного формування рекомендуємо використовувати суміш Quick-Mix VK Plus T з трасом Tubag який запобігає появі плям і втраті кольору. Стартовий шов в експериментальних випадках може мати навіть декілька сантиметрів. Ситуація коли архітектор не вказав в проекті фасаду конкретного типу кладки оптимальним рішенням буде застосування «дикої» кладки, беручи до уваги допустимі відхилення розмірів цегли. Укладаючи цеглу притискаємо її до позначеного рівня. Притиснувши цеглу надлишок виступившого розчину необхідно зібрати кельмою. Старанне нанесення розчину на вертикальному і горизонтальному відрізку дають можливість полношовной кладки. При кладці цегли слід її брати з декількох палет - отримаємо ефект рівномірного розподілу кольору та відтінку на всій поверхні фасаду. Найкращий ефект досягається якщо цегла для всього отримана з однієї виробничої партії. Контроль кладки цегли обов'язковий протягом усього періоду кладочних робіт. Забороняється проведення робіт під час атмосферних опадів. Слід пам'ятати про виготовлення ізоляції від води і вологи із збереженням відповідного ухилу в бік лицьового боку фасаду. Ізоляція виготовлена з фартука, будівельної плівки або толі запобіжить появу шкоди викликаної проникненням води.

Утеплення Гнучкі зв'язки, анкер
Термоізоляцію можна виготовити використовуючи мінеральну вату або пінопласт. При укладанні цегли з виготовленням термоізоляції рекомендується створення повітряної порожнечі шириною 2-4см між утепленням і фасадом. Над горизонтальною ізоляцією опускаємо у вертикальні шви вентиляційні осушувальні коробки, щоб вода могла вільно витікати назовні.

Вентиляційні осушувальні коробки

Те ж стосується віконних притолоків дверей де необхідна вертикальна ізоляція. Необхідними аксесуарами під час кладки цегли тришарових стін є фасадні анкери. Стіни фасаду схильні до статичних і динамічних навантажень таким як сила вітру тому вони повинні бути з'єднані з конструкційної стіною за допомогою фасадних анкерів. Найчастіше використовується не менше 5 анкерів на метр квадратний фасаду. Збільшення їх кількості обов'язково на кутах будинку, навколо віконних і дверних прорізів, а також біля щілин. Подальші шари цегли необхідно точно укладати відповідно до рівня певним за допомогою мотузки муляра. Мотузку найкраще натягнути між 2-ма рейками. Натягнута, вона не тільки позначає рівень, а й площину лицьового боку укладання стіни. Згідно будівельному мистецтву кожен хороший муляр крім лопатки повинен мати рівень і мотузку. Не допускається застосування планок, арматурних прутів та інших предметів як рівня. Після попереднього затвердіння розчину можна приступити до обробки швів однак перед цим рекомендується проведення тесту, який дає нам інформацію чи готовий розчин для обробки.

Тест на готовність для обробки швів

Затирка швів повинна бути виконана за допомогою кельми, гнутої трубки або дерев'яної рукоятки. Рекомендується повна напівкругла затирка стиків. Надлишок розчину видаляється, а можлива його нестача доповнюється. Забруднення лицьового боку цегли розчином видаляємо в процесі роботи. Після завершення кладки засохлі залишки видаляємо на сухо за допомогою щітки.

Видалення залишків суміші щіткою
У разі виготовлення притолоки з цегли слід застосувати аксесуари які дозволяють укладання притолоки на голівці на так званий «ролик». Після розмітки необхідно розмістити першу цеглину вертикально разом з втисненим стременем в розчин. Після кладки цегли на всій ширині притолоки необхідно помістити вантаж на гачках стремен.

 Армування притолоки / перемичка з цегли ручного формування

Кількість чередних швів які потрібно пере армувати залежить від ширини притолоки. Все більш популярним рішення є готові бетонні притолоки, які можна обробити зовнішньої клінкерною плиткою, приклеюючи на еластичний клеючий розчин quick-mix FX500 klinker.

Вбудовувані притолоки, перемички віконні з клінкеру Розчин для кладки цегли ручного формування quick-mix-fx-500

Після повного затвердіння розчину плитку слід обробити шовним розчином FMT.

Шовний розчин

Готову притолоку встановлюємо над дверним або віконним отвором. Після перших 3-4-х тижнів і обробки швів елементи виконані з цегли необхідно оберегти від атмосферних опадів, закривши їх плівкою або брезентом. Від зайвого попадання і нагрівання сонячних променів стіну необхідно оберігати фасадними сітками. Не допускається закривання цегляних елементів припасованими плівками типу стрейтч. Накриваєма поверхня повинна забезпечувати вільну циркуляцію повітря перешкоджаючи безпосередньому намоканню і появі під плівкою конденсату вологи. Повне навантаження на цегляні елементи можна допускати по закінченню 28 днів з моменту закінчення укладання цегли або затірки швів.
Забороняється мити стіну проточною водою бо це може призвести до появи плям і виступу солі (висолам), зміни відтінку швів і зниження їх міцності. З метою забезпечення правильної циркуляції повітря в 2-му, 3-му чи 4 ряду, а так само в останньому ряду, максимум через кожні 4 цегли необхідно зробити вентиляційні отвори. З метою ущільнення з'єднань між фасадом і кожухом можна застосувати саморозширну плівку.
Фасади з цегли виконуються протягом сторіч, мають своє неповторне обояніє, мають виключно високу стійкість до атмосферних опадів, не вимагають оновлення, міцні, елегантні на протязі всього періоду експлуатації, мають високу механічну витривалість, ніж якийсь інший фасадний матеріал. Окрім іншого забезпечує в будинку тепло і комфорт взимку, а влітку ідеальний мікроклімат. Фасади з клінкерної цегли, виконані за технологією тришарової стіни мають також повну огнестійкість.

https://www.youtube.com/watch?v=1ZSrbcBQKRU