Як вибрати облицювальну цеглу, яка краще, відмінності?

4623

Щоб визначитися якою цеглою краще облицювати фасад будинку, потрібно розуміти які взагалі види лицювальної цегли бувають.

Гіперпрессована облицювальна цегла. Фагот, Літос, Гранд, Фасад, Монфорте.

Виробляють на білому та сірому цементі з додаванням певної фракції черепашника шляхом пресування масси.У Літос помел ракушки дрібніше, у Фагота / Гранда - більшими. Термін служби облицювання не менше 25 років.
Переваги:
✔гарна марочність - м200 (міцність на стиск)
✔добра геометрія - цегла має 4 лицьові сторони, кожна цеглина 1 в 1 щодо іншого цегли, шви кладки виходять такими ж рівними
✔цікава фактура - «скеля», є більш і менш видатна поверхня
✔різноманітна колірна гамма (особливо у облицювальної цегли Фагот)
Різні партії одного виду цегли на виробництві вкрай рідко відрізняються по колірному відтінку, але все ж краще не ризикувати і купувати цеглу 1 партією і бажано 1 датою (партія може виходити в перебігу трьох днів)
Недоліки:
✔пагана міцність на вигин, але це не критично, а в європейських країнах такого показника навіть немає
✔ в складі цегли міститься цемент, отже в процесі карбонізації можуть з'являтися висоли (це одна з причин появи висолів)
✔світла цегла - мазка цегла. Відразу «кидається в очі» пил на цокольному цеглі світлих тонів, а стовпчики огорож з фактури «скеля» розташовані на фасаді дороги мають також непривабливий вигляд. Фарбувальні елементи типу зеленки або фарба з балончиків дуже добре в'їдається в пористу структуру цеглини. І вихід з положення в такому випадку - фарбування водоемульсійною фарбою, підібраною в тон основної споруди.
✔подорожчання імпортних барвників через курсові коливання валюти тягне за собою і подорожчання самої продукції.
✔водопоглинання високе.
✔за неправильного укладання цеглини можуть давати мікротріщини вже в кладці.

Ціноутворення: ніякі дорогі високовитратні нано-технології у виробництві Гіперпресованний цегли не використовуються, природний газ, як в процесі випалу керамічної цегли не витрачається, тому ця цегла не може коштувати (!) Настільки дорого, як його продають.

Керамічна облицювальна цегла (екструдерна). СБК-Ромни, Евертон, Борзна Агропромбуд, Івано-Франківський

Один з підвидів керамічної цегли. Проводиться шляхом випалу пластично сформованої глини в пічах за допомогою природного газу.
Переваги:
✔кераміка - класика будівництва, в першу чергу екологічність.
✔марка керамічної облицювальної цегли коливається від М125 до М175. Завод Борзна (Чернігівська область) навіть М100 виробляють і називають його облицювальною. Завод СБК-Ромни виробляє цеглу марки М125-М175.
✔порожнистість цегли робить її функціональність ширше - порожнистість цегли знижує навантаження на фундамент і завдяки порожнистості будинок тепліше.
✔добре переносить навантаження на вигин.
✔термін використання такої цегли 20-30лет.
Недоліки:
✔геометрія, скажімо, не ідеальна. В процесі виробництва схильний до деформацій кілька разів: 1-й раз при сушінні і 2-й раз при випалюванні. Тому й існують допуски для «облицювальних каменів» Україна - ДБН, Росія СНИП. ± 3-4мм допустимі відхилення розмірів цегли.
✔невелика колірна гамма.
✔влагопоглинання 10-12%
  В неправильно гідроізольованих кладках, що тягне за собою капілярний підсос вологи, цегла може прослужити всього 2-3 роки і виною тому високе водопоглинання і низька морозостійкість.


Клінкерна цегла екструдерна, або пластичної формовки. Керамейя, Євротон, СБК, FP-klinker, Біла Церква.

Переваги:
✔міцність м200-М350 (у мостового клінкеру до М1000),
✔водопоглинання 5-6%
✔термін служби 70-100лет
✔цікава фактура. Завдяки підвищеній міцності цікаве рішення фактур - є можливість виробляти достатньо надійну накатку рельєфу цегли, звану «рустик». Рустірованна поверхня може посипатися торкретом - дрібна фракція до 1мм темного або світлого кварцевого піску.
Недоліки:
✔ті ж проблеми що і у облицювальної кераміки (колір, геометрія)
✔ціна вище ніж у звичайної карамічної облицювальної цегли з маркою міцності М125-М175

Клінкерна цегла ручного формування «handmade»


Такі параметри цегли як міцність, вологопоглинання безпосередньо впливають на терміни експлуатації керамічної облицювальної цегли і клінкера екструдерного. У клінкерної цегли ручного формування при вологопоглинання 18% і міцності м200 - морозостійкість висока зважаючи на особливість структури (поперечне розташування уздовж лицьової сторони) тн «волокон» глини морози не так страшні як якби вони розташовувалися паралельно зовнішнього боку стіни.
Переваги:
✔індивідуальні кольори і фактури
✔гарна морозостійкість
✔не погана міцність. Така цегла після знесення 100 річних будівель очищають і знову використовують у будівництві, а з Австро-Угорських будівель цеглу з клеймом забирають колекціонери і на декорування приміщень, садів, винних погребів. З такої цегли були побудовані фортеці, церкви. Термін експлуатації від 100 років.

Недоліки:
✔більшій коеф теплопровідності ніж у порожнистій цеглі.

  Звичайно, можна фасад обробити «під короїд», можна використовувати дешеве облицювання - силікатну цеглу або, наприклад, цеглу Борзна (АгроПромБуд), але ця стаття про облицювальну цеглу яка експлуатується десятиріччями не міняючи зовнішнього вигляду і не вимагає обслуговування, що збільшує цінність споруди. Лицьова цегла випробувана тисячоліттями і гідну заміну їй ще не скоро придумають. Так що вибирати вам!