Покрівельні матеріали. Види. Порівняння

2145

Пристрій даху, як правило, бере на себе близько чверті від усіх витрат на будівництво будинку. Саме тому вкрай важливо купити покрівельний матеріал високої якості, який є основною запорукою відмінних експлуатаційних характеристик і цілісності всієї конструкції даху протягом її використання.
Перш ніж навчиться розпізнавати рівень якості покрівельних покриттів і надійності компаній, які їх пропонують, слід визначитися з тим, якими саме ці покриття бувають і на що потрібно розраховувати при купівлі того чи іншого матеріалу.

Асортимент покрівельних матеріалів

Сьогодні на ринку найбільш поширеними є кілька видів покрівельних покриттів:
Натуральна черепиця. Зазначений матеріал являє собою плитки невеликих форматів. Натуральна черепиця використовується на дахах будь-яких форм, а також на криволінійних поверхнях. Вона є одним з найбільш довговічних покрівельних матеріалів. Така черепиця підрозділяється на цементно-піщану і керамічну, причому обидва типи черепиці схожі зовні, проте відрізняються за складом, технології виробництва та вартості. Натуральна черепиці виготовляється в найширшому діапазоні кольорів і форм.
Бітумна (м'яка) черепиця. Така черепиця проводиться у вигляді невеликих листів та багатошарового еластичного матеріалу. Бітумна черепиця підходить для застосування на дахах з будь-якою формою, а також на криволінійних поверхнях. Вона характеризується безліччю різновидів і марок, які розрізняються по довговічності, нюансам укладання та вартості. Асортимент бітумної черепиці за кольорами та формами відрізняється різноманітністю.
Фальцеві покриття. Фальцева покрівля. Монтаж фальцевої покрівлі виконується безпосередньо на дахах з листового металу (алюмінію, міді, титан-цинку, сталі). Дані метали один від одного відрізняються за своїми властивостями і вартістю, проте всі вони характеризуються пластичністю, довговічністю, придатністю для застосування на дахах будь-яких форм. Фальцева покрівля є однією з найбільш надійних.
Металочерепиця. Композитна черепиця. Цей тип покриття проводиться у вигляді великорозмірних сталевих листів з хвилястою поверхнею і багатошаровим покриттям. Це досить економічний матеріал, однак при його використанні для покриття дахів зі складними формами відходи можуть бути досить значними, що зводить нанівець всю економію. Металочерепиця характеризується широким розмаїттям профілів хвилі, кольоровою гамою та оздоблень (натуральна крихта - композитна черепиця, пластизол, пурал і ін.).

Існують також і інші матеріали, монтаж покрівлі з яких сьогодні здійснюється рідше. Це полімерпіщана черепиця (економічний сегмент), профнастил, шифер, єврошифер, дерев'яний гонт (дранка), сланець (сланцева покрівля) і очеретяний черепиця.

Основні правила покупки покрівельних матеріалів

Якщо говорити про вибір виробника, то, як показує практика, популярність торгової марки говорить не тільки про престижність продукції, але ще й про її якість. Вартість покрівельних матеріалів від популярних і авторитетних світових виробників швидше за все буде вище, ніж вартість продукції маловідомих або взагалі невідомих фірм. Дана різниця є гарантією того, що для виготовлення покриття для покрівлі використовувалося тільки сучасне обладнання та сировину високої якості. Також це означає, що компанія-виробник дбає про свою репутацію, а відповідно, надає довгострокову гарантію на продукцію свого виробництва. Нікому не відомі виробники можуть досить швидко зникнути з ринку, внаслідок чого при виникненні якихось проблем (наприклад, якщо вам доведеться докуповувати матеріал) вам просто не буде до кого звернутися.
Щоб відрізнити оригінальну продукцію торгової марки зі світовим ім'ям від підробленої, насамперед слід звернути увагу на її маркування. Велика частина фірмової продукції зазвичай володіє маркувальним знаком - логотипом на стороні, яка невидима після монтажу, або ж на кромці покрівельного матеріалу.
Широкий вибір покрівельних аксесуарів є ще однією відмінною рисою відомих брендів. Тому вкрай зручно, якщо в одній і тій же торговій точці крім базового комплекту системи ви можете придбати ще й додаткові елементи безпеки і деталі: карнизні, торцеві і коникові планки, скатні і пристінні сходи, покрівельні містки, пожежні люки, снігозатримувачі і громовідводи. Асортимент комплектуючих та аксесуарів повинен бути таким широким, щоб з їх допомогою було можливе виконання покрівлі з будь геометрією і конструкцією.
Крім того, є ряд показників, за допомогою яких можна визначити, чи можна довірити тій чи іншій фірмі пристрій покрівлі, яке є дуже нелегким і відповідальною справою. По-перше, це наявність зареєстрованої торгової марки, ліцензії, патентів, а також фотографій виконаних замовлень і рекомендацій від клієнтів. Краще заздалегідь переконатися в тому, що всі матеріали, які будуть застосовуватися в роботі, мають відповідні сертифікати, бо відсутність цих документів може в підсумку вилитися у великі збитки. Якщо ж всі документи, перераховані вище, в наявності, то це є відмінною основою для початку спільної роботи.

Зобов'язання по гарантії

При покупці керамічної черепиці гарантія (залежно від виробника - від 30 до 50 років) дається на механічну стійкість матеріалу до атмосферних впливів, на його водонепроникність і морозостійкість, а також на його цілісність. Однак гарантія діє тільки за умови, що монтаж покрівлі даху проводився в повній відповідності з усіма технічними рекомендаціями виробника. Якщо ж ці умови не дотримувалися, то гарантійні зобов'язання припиняють свою дію. Предметом гарантії не можуть виступати незначні розбіжності матеріалу в кольорі.
Гарантія на бітумну черепицю (залежно від методу монтажу - від 15 до 25 років) надається при виявленні виробничих дефектів матеріалу. До таких дефектів відносяться видимі відмінності у формі і рівномірності покриття гранулятом в порівнянні з нормальним зразком, порушення водонепроникності матеріалу, осипання грануляту, нестійкість матеріалу до кліматичних навантажень. Не поширюється гарантія на пошкодження бітумної черепиці у результаті монтажу на нерівну і неправильну основу, через незвичайні хімічні і механічні навантаження (наприклад, при використанні матеріалу в агресивних середовищах), а також при невідповідному догляді.
Металочерепиця може бути замінена внаслідок розтріскування або відшарування покриття від основи, а також при нерівномірності кольору або його значній зміні. Термін гарантії коливається в діапазоні від 5 до 15 років залежно від виробника матеріалу.
Продаючи металеві оцинковані листи, продавець повинен дати покупцеві сертифікат якості, який він отримав безпосередньо від виробника. Якщо ж у покупця виникли якісь претензії (наприклад, щодо стійкості матеріалу до атмосферних і механічних впливів або відносно стійкості покриття), то він повинен пред'явити їх продавцеві, який зобов'язаний перенаправити їх до виробника матеріалу.

 

Таблиця. Порівняльні характеристики покрівельних покриттів

Матеріал

Вага, кг / м2

Термін служби, роки

Головні переваги

Особливості матеріалу

Вид обрешітки

Керамічна черепиця

Від 40

100

Натуральність, екологічність, естетичність, довговічність, висока стійкість до ураганів і вітрам за рахунок маси, легкість ремонту

Крихкість, вимагає обережної укладання, досить висока вартість

Часта

Цементно-піщана черепиця

Від 40

50–70

Естетичність, довговічність, легкість ремонту

Обмеженість кольорової гами, відносно велику вагу

Часта

Бітумна черепиця

8–10

20–25

Без проблем перекриває криволінійні поверхні

Високі вимоги до якості основи

Суцільна

Фальцева покрівля (сталь)

2–5

50

Відсутні наскрізні отвори

Вимагає застосування спеціальних інструментів при монтажі, обов'язково пристрій звукоізоляції

Суцільна чи часта

Металочерепиця

4–6

5-15

Невелика вага, швидка і легка укладання

Уразливість до механічних пошкоджень, які викликають корозію, велика кількість відходів під час монтажу, не підходить для дахів зі складними формами

Рідкісна

Полімер-піщана черепиця

20

50

По виду схожа на натуральну черепицю

Відносно новий матеріал з якостями, не перевіреними на практиці

Часта

Єврошифер

3–6

20

Невисока вартість, швидка і проста укладання

Швидка втрата естетичного зовнішнього вигляду, не підходить для дахів зі складними формами

Рідкісна

 

Покрівля - це невід'ємна і дуже важлива частина будь-якої будівлі. При виникненні проблем з нею інші конструктивні елементи будівлі швидко приходять в непридатність. При виборі матеріалу важливо враховувати не тільки сумарну вартість покрівлі, а й її конструкцію, передбачувані снігові і вітрові навантаження. Наприклад, при ухилі менше 30% використовувати керамічну черепицю можна.


Поширені в Києві види покрівлі:
• Похилі покрівлі зазвичай зустрічаються в приватному і малоповерховому будівництві. Вони в свою чергу поділяються на одно-, дво- і чотирьохскатні, шатрові. Ціна покрівлі залежить від її розміру, обраного матеріалу і складності конструкції.
• Плоска конструкція типова для складських приміщень і багатоповерхових будівель, але може використовуватися і в малоповерховому будівництві.
Підбір матеріалу повинен виконуватися фахівцями на етапі проектування. У цьому випадку враховуються не тільки естетичні побажання замовника, а й всі навантаження.


Приблизний термін служби різних покрівельних матеріалів:
• Виробники м'якої покрівлі надають гарантію близько 20-25 років.
• Ті, хто вирішив купити покрівлю з металочерепиці, повинні бути готові до того, що дешевий матеріал через 5- 15 років може вигоріти.
• Шифер служить близько 10-ти років.
• Термін служби профнастилу до 20-ти років.
• Натуральна черепиця при правильному монтажі простоїть 50-100 років.


Компанією БудМП здійснюється продаж матеріалів для покрівлі в великому асортименті. У нас можна придбати не тільки самі матеріали, а й комплектуючі, необхідні для монтажу. Придбання всього необхідного для влаштування конструкції даху в одній компанії не тільки дозволяє істотно заощадити, а й гарантує відсутність проблем при монтажі. Компанія БудМП виконує доставку обраних матеріалів по Україні (виняток становить тільки металочерепиця, яка доставляється тільки по Києву та області).