Допустимі нахили різних стилів сланцевих дахів.

1581

Допустимі нахили сланцевих дахів.

1. Старонімецькім кладка не менш 25гр. (47%)
2. Старонімецькім подвійна кладка від 25гр. (40%)
3. Луската кладка від 25гр. (47%)
4. Універсальна від 25гр. (47%)
5. Подвійна прямокутна кладка не менш 22гр. (40%)
6. Гострокутний кладка від 30гр. (58%)
При зменшенні нахилу покрівлі потрібно розташувати нижче водонепроникну захист – гідроізоляційну мембрану.
Зменшення кута нахилу даху більше ніж на 10гр неприпустимо навіть з водонепроникної захистом під дахом.
При несприятливому становищі будівлі, особливих кліматичних умовах і при великих відстанях між коником і карнизом можуть знадобитися зміни нахилу даху на більш крутий.

Подконструкція

Як підконструкції використовується дерево, фанера, ДСП або ОСП (OSB).
Дерев'яні елементи повинні бути здоровими і сухими. Дошки повинні бути завтовшки 24мм (номінальна товщина). Ширина окремих дощок повинна складати як мінімум 120мм, і дошки повинні кріпитися до кроквяної ноги як мінімум двома дротяними штифтами або подібними засобами кріплення. Дошки ширше 200мм кріпляться до крокв трьома засобами кріплення кожна.
При відстані між кроквами більше 600мм слід вибирати більш міцну обрешетування або розташовувати знизу додаткове кріплення (рейки або дошки)

При особливих формах дахів та стін (наприклад, конічна дах, слухові вікна) потрібно їх міцне кріплення (ніякого пружинного кріплення облицювання). Це досягається шляхом зменшення відстані між кроквами або більшою товщиною кроквяної ноги.
На стіні максимальна відстань контр-рейок становить 600 мм, Кріплення до стінної кладки або бетону здійснюється за допомогою дюбелів або болтів, а також іншими придатними засобами кріплення.
Будівельні плити або кам'яна кладка, яку забиваються цвяхи (пінобетон, пористий бетон, бетон з фанерною латами) можуть використовуватися у вигляді підкладки для сланцевих плиток. Слід звертати увагу на вибір правильних кріпильних матеріалів  Можливе пряме кріплення цвяхами до будівельних плитах або кладці, які вбивають цвях, так як сланець, завдяки своїй природній структурі поверхні, випускає пар по всій поверхні.
Поперечний перетин рейок (номінальні розміри) для кріплення сланцевих плиток цвяхами і при відстані між рейками до 600 мм має становити щонайменше 40 х 60 мм При кріпленні сланцю дужками до рейок і відстані між ними до 600 мм поперечний перетин рейок повинна становити мінімум 24/48 мм. При великих відстанях і підвищених вимогах (тиск вітру, снігові навантаження) необхідно брати більший перетин.
До стіни можна кріпити металеві конструкції (з алюмінію). Для такої технології кріплення добре підходять прямокутні плитки.

Кріплення

Для кріпленні сланцевих плиток найкраще годяться оцинковані (шар цинку мінімум 50 μ тягнуті або ковані цвяхи для сланцю, не выскальзывающие штифти для сланцю, штифти з високоякісної сталі з різьбленням, мідні штифти з шорсткою поверхнею і шурупи для сланцю з високоякісної сталі
Діаметр капелюшка цвяхів 1 штифтів для сланцю повинен становити мінімум 10 мм. Довжина цвяхів і штифтів повинна становити мінімум 32 мм. Допускається наскрізне проходження цвяха або штифта крізь решетування, крім виступів даху.
Прибивання цвяхами проводиться в межах перекриття.
При прямокутних покриттях з кріпленням гаками допускаються тільки гаки-дужки або забиваються гаки з нержавіючої сталі, матеріал № 1.4571 (V4A) або міді. Це відноситься як до стін, так і даху.
При кріпленні сланцевих плиток до решетування з деревини, товщиною не менше 22 мм, застосовуються тільки 3 штифта з високоякісної сталі з різьбленням, матеріал №1.4301 (V2А), довжиною не менше 32 мм.

Товщина розщеплення

Товщина розщеплення сланцю всіх видів покриттів становить 4-6 мм, в середньому - 5 мм. При більшому розмірі плиток може братися велика товщина розщеплення,
Те ж саме відноситься до ColorSklent і Moselschiefer

Попереднє покриття.

При повній облицювання необхідно передбачити попереднє покриття для захисту від пилу, снігу і т. д. Покриття може накриватись від карниза до конька або паралельно карнизу. Перекриття становить щонайменше 80 мм.
У всьому іншому діє «Пам'ятка для підконструкції покрівлі та гідроізоляції» із спеціальних правил по покрівельному ремеслу.
На стінах, дерев'яну обрешітку для захисту від проникаючої вологи зовні також покривають захисним покриттям, яке може укладатися як вертикально, так і горизонтально. Перекриття повинна становити мінімум 40 мм.
Цегляна кладка та будівельні плити не потребують попередньому захисному покритті.

Виступ

Якщо ковзани, ребра і торці криються з виступом, то ряди плиток навітряної сторони повинні виступати на 50 мм над вже покритої площею підвітряного боку.
Виключення на даху: більш пологі площині виступають над більш крутими площинами.
Виняток на стіні: при будівництві кутів з виступами вони повинні дорівнювати як мінімум 20 мм над вже покритої йде вниз площиною. При використанні профілів сланець повинен збоку виступати за профіль як мінімум на 50 мм.

Рекомендація:

Після покриття стін необхідно ретельно промити сланець чистою водою.

Кут нахилу ряду плиток

Ряди плиток при кладці дахів укладаються, як правило, під кутом. Кут нахилу ряду залежить від нахилу даху. Ніж ста дах, тим вище кут нахилу ряду, чим крутіший нахил даху, тим менше кут нахилу ряду. На стіні, як правило, кут нахилу не змінюється.