Основні параметри та характеристики облицювальної цегли

838

Існує кілька параметрів, які визначають якість і область застосування облицювальної цегли. Безумовно, найважливішим параметром є міцність цегли, яка визначає здатність матеріалу витримувати без руйнування внутрішні напруження і деформації. Саме межа міцності при стисненні визначає марку облицювальної цегли. Марка цегли позначається буквою «М» з цифрою, що вказує максимальне допустиме навантаження, яке може витримати цегла. Найбільш поширені наступні марки облицювальної цегли: М-125; М-150; М-175; М-200; М-250 та М-300.


  Важливим параметром, що характеризує облицювальна цегла, є морозостійкість, тобто здатність матеріалу витримувати встановлену кількість циклів заморожування - розморожування. Саме від цієї характеристики залежить як буде вести себе стіна через кілька років при сезонних перепадах температури навколишнього середовища. Морозостійкість цегли вимірюється в циклах і позначається - F. Існують наступні марки морозостійкості цегли: F15, F25, F35, F50, F100. Ясно, що облицювальна цегла повинен мати більш високу морозостійкість, ніж звичайний. Для України, наприклад, рекомендується використовувати облицювальну цеглу з морозостійкістю не нижче 35. А морозостійкість цокольній кладки не повинна бути менше 50 циклів.

Третьою найважливішою характеристикою цегли є водопоглинання, яке тим нижче, чим вище марка морозостійкості вироби. Це пояснюється тим, що при негативній температурі більшій міцністю володіє цегла, в якому міститься мінімальна кількість води, здатної розірвати капілярну структуру матеріалу. Водопоглинання облицювальної цегли повинно знаходитися в межах від 8 до 10%, для цегли ручного формування до 18%.

Теплопровідність - це ще один параметр цегли, яким не слід нехтувати. Адже від теплопровідності залежить наскільки добре стіни будинку будуть зберігати тепло. Чим нижче значення теплопровідності тим краще стіни будинку будуть захищати від морозу і спеки.