Кладка поризованного керамічного блоку Поротерм Вінербергер (Porotherm Wienerberger)

1468

За правилами роботи з керамічними блоками закріплюються тільки горизонтальними швами, вертикальні шви не заповнюються розчином - вони з'єднуються один з одним за допомогою замкового з'єднання паз-гребінь. Звідси з'явилися домисли, що стіна з керамічних блоків схильна продуванню протягами. Приводом таких фантазій стала ширина шва між двома блоками.

Пази керамічного блоку

Візуально (з торця кладки) видно що шов досить широкий. Якщо подивитися кладку керамоблоков з іншого ракурсу, а саме зверху кладки, то добре видно що відразу декілька камер пазо-гребеня абсолютно закриті. Це говорить про те, що вітер туди не проникає.

2 види кладки для керамічного блоку

У процесі виробництва блок дає 2 рази усадку: перший раз при сушінні, другий в процесі випалу. Тому блок з кераміки не може бути ідеальним параллелепипедом. Його торцеві грані кілька звужуються, що створює видимість не щільного прилягання одного блоку до іншого. Поширена думка що керамічні блоки потрібно укладати на спеціальний клей і при цьому товщина шва повинна бути всього 1мм. Такий метод кладки дійсно існує, але цей метод кладки застосовується в Європі, де після випалу поризованих кераміки кожен блок шліфується, завдяки чому блок приймає ідеально правильну геометричну форму, і тоді дійсно товщини шару клею в 1мм цілком вистачає.

Шліфований керамічний блок, на клей або піну Кладка керамічного блоку на теплий кладочний шов

Але додаткова обробка по шліфуванню блоку призводить до значного подорожчання ціни керамічного блоку, що не вітається на ринку України. Всі ми хочемо щоб матеріал був хорошим і зручним а ще й дешевим). Тому існує 2 види кладки: перший - кладка керамічного блоку на клей або піну, і, другий - кладка не шліфованого блоку на теплий розчин на перлітової основі з товщиною шва 12мм

Армуюча сітка. Товщина шва

Помилковою думкою є, що без використання армуючої сітки розчин буде падати в осередку блоку і надійного з'єднання блоків між собою не вийде. Це буде вірно по відношенню до звичайного розчину. А так як ми використовуємо спеціальний теплий розчин, то його консистенція (завдяки пластифікатора) не дозволяє провалюватися в комірки, що забезпечує надійну фіксацію між собою. Рекомендована товщина шва 12мм, при такій товщині не утворюються додаткові містки холоду. У різних виробників товщина шва рекомендується від 5 до 15 мм. Що стосується використання армуючої сітки при кладці блоків, якщо використовується звичайний цементно-піщаний розчин, то вона необхідна

Армуюча сітка

Якщо ж використовується теплий розчин згідно з висновком будівельного інституту «... використання армуючої сітки при кладці керамічних блоків не требуется..нікакого посилення конструкції вона не дає ... »
На відміну від деяких інших будівельних матеріалів згідно з технологією виробництва керамічних блоків відразу після випалу блок набуває свою остаточну геометричну форму. Блок не дає усадку, він має свою природну вологість. Завдяки цьому відразу після будівництва будинку можна приступати до опоряджувальних робіт тому, що такий будинок усадки давати не буде.