Керамічні блоки. Різновиди керамблоков. Поротерм, Кератерм.

2572

Керамічний блок в сучасному вигляді є великим порізованою «цеглою», як правило, еквівалентною за обсягом 10-15 звичайним цеглин з параметрами 250 х 120 х 65 мм.
Керамічні блоки призначені для кладки самоутримних і несучих стін. Міцність на стиск керамічних блоків дорівнює 10 Мпа (100 кг / см2, що відповідає марці М100). Це дає можливість будувати несучі стіни будівель на 4-6 поверхів.
Сучасні керамічні блоки бувають різних розмірів, які визначаються виробником. Однак, як правило, всі виробники в своїй продукції намагаються витримати єдину висоту в 238 мм.
Відмінною зовнішньої особливістю керамічних блоків є висока ступінь пустотности, яка становить близько 50%. Даним чинником визначається в тому числі і мала маса блоків. Приміром, блок Porotherm при параметрах 500 х 248 х 238 мм (обсяг дорівнює 15 звичайним цеглин) важить всього 21 кг, а при параметрах 380 х 248 х 238 мм - всього 17 кг.

Стены из керамоблоков
Переваги керамічних блоків
Розчин кладки. Для кладки термоблоків використовують або розчин кладки (цементно-вапняний, цементно-піщаний), або спеціальний кладочний «теплий» клей, який має нижчий коефіцієнт теплопровідності, якщо порівнювати із звичайним цементно-піщаним розчином кладки. Як клей, так і звичайні розчини слід готувати вже безпосередньо на будівельному майданчику. Наносяться вони тонким шаром, завдяки чому їх витрата в 2-2,5 рази менше.
Обробка. Якщо необхідно, то керамічні блоки дуже легкі в обробці (при розпилі, свердлінні, фрезеруванні), що значно прискорює виконання всіх робіт. Для розрізання блоків (як показує практика, розрізуванню підлягає не більше 5-7%) можна використовувати як станкові, так і ручні електроінструменти, оснащені ріжучим диском відповідних розмірів.
Швидкість здійснення кладки. Як показує практика, при кладці стін з керамблоків продуктивність муляра становить до 400 блоків (9 м3) за зміну. Цей показник в 2,5 рази вище, ніж при укладанні звичайного цегли.
Маса стін. Один керамічний блок важить десь в 2 рази менше, ніж цегла, яка відповідає цьому блоку за обсягом. Відповідно, і стіна з керамічних блоків важитиме менше стіни з цегли. Завдяки цьому значно зменшується навантаження на фундамент і зменшується ризик просідання будівлі.
Теплоізоляційні властивості. Завдяки поризованих кераміки і високої пустотности (наприклад, пустотность блоків «Кератерм» становить 50%) керамічні блоки характеризуються високою теплоефективних. Залежно від виробника теплопровідність блоків може бути як 0,21 Вт / (м * К) у продукту «Євротон», так і 0,14 Вт / (м * К) у блоків «Кератерм» або 0,13 Вт / (м * К) у керамічних блоків Porotherm. В цілому, ці коефіцієнти теплопровідності в 2,6-4,2 раза менше показника у самої «теплої» керамічної цегли.


Різновиди керамблоков
Керамічні блоки різних видів є тільки в асортименті продукції австрійської компанії Wienerberger. Серед різновидів керамблоков можна відзначити так звані добірні блоки (кутові і половинчасті). Відрізняються ці блоки насамперед по своїй ширині:
• Кутові (174 мм, 186 мм) - підходять для керамблоков Porotherm 30 і 44 відповідно;
• Половинчаті (124 мм) - підходять для керамблоков Porotherm 30, 38, 44 і 50.
Компанією Wienerberger створені блоки з ідеально рівними горизонтальними шліфованими поверхнями і однаковим вертикальним розміром. Вони носять назву Porotherm Profi. Згідно нової технології вони укладаються на клей. Горизонтальні шви мають товщину 1 мм. При використанні мінерального клею кладка носить назву Porotherm Profi, а якщо використовується пенополіуретановий клей, система носить назву Porotherm DRYFIX.
Шліфовані керамблоки Porotherm відрізняються точністю виготовлення (відхилення дорівнює +/- 0,5 мм) і висотою (249 мм). Шов при кладці має товщину 1 мм. Довжина і ширина цих блоків така ж, як і в продуктів з основної лінійки.


Стіни з керамблоков
З керамічних блоків можна виконувати як одношарові, так і дво-, і тришарові стіни.

Багатошарові стіни
Одношарові стіни в тих областях, які відносяться до 1-ї температурній зоні, можна виконувати з блоків довжиною 440 мм і 500 мм із значенням коефіцієнта теплопровідності 0,13-0,14 Вт / (м * К), навіть використовуючи звичайний розчин кладки.
Для кладки дво- або тришарових стін застосовуються керамблоки 300 мм і 250 мм (245 мм). До блоку приклеюється шар теплоізоляції, який після цього або обкладають за допомогою облицювальної цегли (тришарова стіна), або виштукатурюють згідно технології систем скріпленої теплоізоляції (стіна двошаровий).


Ринок
Сьогодні ринок керамічних блоків пропонує асортимент продукції таких виробників, як австрійська компанія Wienerberger (торгова марка Porotherm), Кузьминецкий цегельний завод Кагарлицького району Київської області (торгова марка «Кератерм»), Роздільський керамічний завод компанії «Євротон» з смт Розділ Миколаївського району Львівської області, завод «Слобожанська будівельна кераміка» (СБК торгова марка «Кермкомфорт»), ЗБК Русинія с.Іванівці , в 12 км від Мукачева ( Закрпатська Будівельна Кераміка ЗБК ) , ТеплоКерам - завод Керамейя м. Суми